Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama
Bölgesel zayıflama zor olsa da uygun şekilde tedavi edildiğinde olumlu ve etkili sonuçlar veren bir işlemdir. Vücudun bazı bölgelerinde kilo vermek zordur.

Göbek ve bel yağları inatçıdır, bu nedenle egzersiz ve diyet programları bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak için zaman alır. Bu noktada; bölgesel zayıflama tekniklerinden faydalanılabilir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?
Feminen hatlara ulaşmak, kilo vermek ve zayıflamak için sizi teknolojiyle buluşturan uygulamalara göz atabilirsiniz. Bu kapsamda; bölgesel zayıflama da klinik bir ortamda kıvrımlı kontur tedavileri kontrollü ile etkili sonuçlar elde edilir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?
Yöntemler diyet uygulayarak, egzersiz yaparak ve zayıflama cihazlarından destek alarak yapılabilir. Cilt sıkılaştırma, vücut şekillendirme ve estetik görünüm için ideal tedavilerden biridir. Bu prosedür, etkili bir şekilde kilo vermek isteyenler için Asonic ve Radyo Frekansından (RF) en son yenilikleri kişiselleştirilmiş, doğal ve uzun süreli sonuçlarla birleştirir.

Ultrason enerjisi ile inatçı yağ hücreleri etkili bir şekilde parçalanır ve tedavi bölgesinde eşit olarak dağıtılır. RF gücü daha sonra dokunun derin termal ısıtmasını oluşturmak için kullanılır ve bu da daha odaklı enerji tedavisi ile sonuçlanır. Bu kapsamda; bölgesel zayıflama işlemi tedavi ve seans sayısını azaltır ve daha iyi sonuçlara yol açar.

Odaklanmış derinlik kontrolü, Patentli Unipolar teknolojisi sayesinde cildin farklı derinliklerindeki dokular konsantre edilebilir, güvenli ve derinlemesine ısıtılabilir. Odaklanmış derinlik kontrol teknolojisi, tamamen özelleştirilmiş ve esnek bir uygulama sunar. Tedavi, en iyi sonuçları elde etmek için cilt tipine, hastanın yağlılığına ve tedavi edilen bölgenin sorununa göre uyarlanır.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?
Vücut yağını çözen ve selülit görünümünü azaltan vücut şekillendirici bir tedavidir. Genel olarak vücudu tonlamayı ve şekillendirmeyi amaçlar. Selülit tedavi bölgeleri, boyun (çene altı), kollar, uyluklar, kalçalar, mide de etkilidir.

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, normal kiloda olan kişilerde bile günümüzde bölgesel bir yağ fazlalığı oluşabilir. B. Karın ve pelvik bölgeleri ifade eder. Bölgesel yağ birikimi dediğimiz bu durum vücutta orantısız bir oluşuma yol açar. Ayrıca selülit bu bölgelerdeki kadınların korku rüyasıdır.

Selülit, cilt ve yağ dokusundaki kusurların yanı sıra selülit ve çukurların neden olduğu bir sorundur.

Selülite neden olan bölgesel yağ birikimleri obezite ile karıştırılmamalıdır. Normal kilodaki kişilerde de görülebilir. Bu durum daha çok kadınlarda görülmekle birlikte erkeklerde göbek deliğinde meydana gelir ve deri altı yağ dokusunun bölgesel bir metabolik bozukluğu olarak açıklanabilir.

Selülite neden olan pek çok etken bulunur, ancak başlıcaları şu şekildedir:

Genetik faktörler, hormonal dengesizlikler, dolaşım bozuklukları, bağ dokusu zayıflığı, kötü alışkanlıklar (diyet, kahve, kola, alkol vb.), hareketsizlik, psikolojik faktörler vardır.

Selülite neden olan birçok faktör olduğu için selülit tedavisi tek bir tedaviden ziyade multidisipliner bir yaklaşım gerektirir. Bu kapsamda; bölgesel zayıflama işleminde kombine tedavi modelleri tek tedaviye tercih edilmelidir.

Tedavide ilk adım yaşam tarzı değişikliğidir. Selülit oluşumunu tetikleyen faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Uygun diyet ve egzersiz, alkol ve sigaradan uzak durulması, ilaç kullanımına dikkat edilmesi ve stresin kontrol altına alınması tedavinin ilk basamakları olmalıdır.

Bölgesel Zayıflama Aletleri
Bir uzman gözetiminde yapılması gereken bu ilk adımlardan sonra yardım düşünülebilir. Merkezlerde kullanılan Lumishape cihazı bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi için en önemli cihazlardan biridir. 4 farklı fonksiyona sahip olan ve her fonksiyonun ayrı ayrı tedaviye katkı sağladığı Lumishape ile tedavi veriminiz maksimuma çıkar.

Lumishape’in 4 işlevi vardır: dokuyu derinlemesine ısıtabilen radyo frekans programı, kızılötesi ışık programı, kan dolaşımını hızlandıran ve ısı etkisini artıran vakum programı ve mekanik masaj programı vardır.

Cilt, hücre içi oksijen difüzyonunu artıran ve böylece kolajen oluşumunu hızlandıran bir radyo frekansı ve kızılötesi ışık programı ile ısıtılır. Ayrıca; bölgesel zayıflama da programlar istenen ve seçilen derinlik aralığını ısıtmak ve aynı zamanda cilt yüzeyini aşırı ısınmadan korumak için kullanılabilir. Aynı zamanda vakum programı uygulamanın etkinliğini arttırırken, mekanik masaj programı kan dolaşımını hızlandırır ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Böylece selülit tedavisinde başarılar elde edilir.